logo elf
logo PK

poniedziałek, 15 sierpień 2022, 03:37

Serwis: e-Learning Framework PK
Kurs: e-Learning Framework PK (elf.pk.edu.pl)
Słownik pojęć: Słownik

W

:

World Wide Web Consortium, w skrócie W3C, to organizacja, która zajmuje się ustanawianiem standardów pisania i przesyłu stron WWW.

(źródło Wikipedia)

:

Wątek – zbiór wiadomości wysłanych do jednej grupy dyskusyjnej, stanowiących rozwinięcie wiadomości pierwotnej, najczęściej połączonych tym samym tematem (ang. subject).

(źródło Wikipedia)

:
WBT (Web Based Training) - typ szkolenia w którym materiały są dostarczone przez internet i dostępne przez przeglądarkę internetową (www)
:

Wideokonferencja - interaktywna komunikacja multimedialna, realizowana zazwyczaj za pomocą komputerów desktopowych, polegająca na przesyłaniu z dużą prędkością obrazu oraz dźwięku w czasie rzeczywistym pomiędzy odległymi lokalizacjami.

(źródło Wikipedia)

:

Wiki – nazwa specyficznych stron internetowych (Web 2.0), które można nie tylko oglądać, ale też tworzyć, edytować i zmieniać bezpośrednio za pomocą przeglądarki internetowej.

(źródło Wikipedia)

:

Wikipedia – wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii działającej na zasadzie otwartej treści.

(źródło Wikipedia)

:

WYSIWYG (ang. 'What You See Is What You Get co znaczy dosłownie To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz) to akronim stosowany w informatyce dla określenia metod, które pozwalają uzyskać wynik w publikacji identyczny lub bardzo zbliżony do obrazu na ekranie.

(źródło Wikipedia)

:

Wyszukiwarka internetowa (ang. search engine) to program lub strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci.

(źródło Wikipedia)